top of page
  • Фото автораШкола 10

Тиждень фінансової грамотності


Європейський вибір України зумовлює зміни в політичному та економічному житті країни. Водночас відбувається і соціокультурна трансформація – зміна мислення та поведінки населення України. Обов’язковою складовою цієї трансформації є фінансова грамотність – те, як ми ставимося до грошей, керуємо фінансами і плануємо майбутній добробут. Фінансова грамотність – одна з ключових компетентностей, яка необхідна кожній людині для успішної життєдіяльності.

У рамках святкування Дня української гривні з 19 по 23 вересня поточного року в нашій гімназії відбувся Тиждень фінансової грамотності. У ході проведення Тижня було організовано низку заходів, для проведення яких учителі використовували матеріали уроків з фінансової грамотності Національного банку України. Так, учні 11-Г класу (Демирова Світлана Володимирівна) переглянули навчальну презентацію «Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час». Вихованці середньої ланки разом із Рященко Оксаною Іванівною, Хрустальовим Олександром Олександровичем, Радєвою Христиною Миколаївною опрацьовували матеріали «Гривня – наш символ», «Правила платіжної безпеки. Види шахрайства». Вихованці Нагорняк Марини Михайлівни (5-Б клас) взяли участь у розробці проєкту грошей на тему "Українська гривня в майбутньому".

А от учні Інформаційного чоту (3-А клас) разом із Самойленко Ларисою Дмитрівною провели урок "Формуємо фінансову культуру". А потім виконали практичні завдання на обчислення і заощадження грошей та власними руками виготовили гаманці, монети, банкноти. З підсумками діяльності маленьких козачат можна ознайомитись на власному каналі Самойленко Л. Д.

Учні 6-А (Щокіна Віра Іванівна), 6-В (Васюк Антоніна Петрівна та 9-В (Полякова Галина Олександрівна) класів відвідали музей Придунав’я. Під час екскурсії діти дізнались багато цікавої та корисної інформації про походження української гривні, ознайомились з пам’ятниками та визначними містами, які по’вязані з походженням українських грошей. Особливо зацікавили дітей старовинні монети нашого краю. Нікого не залишила байдужим вікторина «Що ти знаєш про гривню?». Випускники 11-В класу (Шванюк Наталія Іванівна) долучились до вебінарів «Створення та введення в обіг сучасної гривні (1991 -1996 рр.)» та «Українська нумізматика» від «Global Money Week» Національного банку України. Під час вебінарів учні дізнались про історію створення національної валюти, ким і де було надруковано перші банкноти гривні, як створювався замкнутий цикл із виробництва національної валюти України.

Не забули учасники освітнього процесу й про благодійну акцію «Смілива гривня», яка ініційована Національним банком України. Попри дистанційний формат навчання, щодня небайдужі учні та батьки додають до скарбнички свої монетки.

Сподіваємось, що знання та навички стануть у нагоді нашим вихованцям. Адже фінансова грамотність населення дає змогу зробити стійкішим фінансовий сектор країни. Формуємо фінансову культуру України разом!

717 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page