top of page
  • Фото автораШкола 10

Міжнародний день рідної мови    Щорічно 21 лютого Україна відзначає Міжнародний день рідної мови. Для кожного з нас - це  надзвичайно цінний день. Сьогодні, як ніколи,  важливо усвідомлювати існування рідної мови, її історію та тривалий шлях становлення.

  З метою формування в учнів здатності до мовної самоідентифікації, удосконалення мовленнєвих здібностей, виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину, глибокої поваги та шани до рідної мови в нашій гімназії було проведено виховні заходи. Так, чот Інформаційний (4-А клас) разом із Самойленко Л.Д. під час позакласної роботи з вивчення та популяризації творчості Івана Франка створив відеопроєкт "Лис Микита: читаємо українською". Вихованці  Бузіян Т.А. (4-Г клас) провели корисне спілкування, під час якого складали синонімічні ряди до українських слів. Інтелектуальну гру провели учні 5-Д класу разом із Недєльчевою Д.С. Змагаючись у командах, діти виконували різноманітні мовленнєві завдання. У 5-Г класі Шванюк Н. І. було проведено годину спілкування «Передаймо нащадкам наш скарб – рідну мову». Діти ознайомилися з історією свята рідної мови, з поняттями «слово» та «мова». Спілкування було проведено у формі гри, де учні поглибили та закріпили знання про рідну мову і всі разом взяли участь у створенні газети до Дня рідної мови. А учні та учениці 6-А, Б, 5-Г, 8-А класів (учитель Мартинюк С.В) узяли участь у мовознавчій вікторині «Подорож океаном рідної мови», під час якої учні розгадували ребуси, кросворди, підбирали асоціативні ряди до слів «мова», «рідна мова», писали відповіді «Чому так важливо для українців знати рідну мову?» або «З чим асоціюється рідна мова?», малювали «Прикметниковий віночок» (підбирали прикметники, які характеризують нашу мову), створювали твори – есе на тему «Як слово допомагає в житті». Традиційно повторювали прислів’я та приказки про мову, збагачували словниковий запас – пояснювали фразеологічні звороти, знайомилися з тлумаченням діалектних слів, слів-неологізмів, власне українських слів, а також підбирали україномовні відповідники до іншомовних слів, підбирали слова – антоніми, слова – синоніми, використовуючи сучасну настільну гру «Гра слова». Цікавий мовознавчий конкурс "Словограй" провели учні та учениці Васюк А.П. (7-В), Щокіної В.І. (7-А), Полякової Г.О. (8-Б). А вихованці Степанової І.В. (9-А, 9-Б класи) слухали пісенний твір «Думи мої, думи мої…» у виконанні Артема Пивоварова. Старшокласники обговорювали проблемне питання: «Для чого сучасний молодий українець має знати творчість Тараса Григоровича Шевченка?»

    Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Мовну ідентичність нашої солов'їної намагалися ліквідувати більше, ніж будь-яку іншу мову. Як стверджує Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирають мову». Тож розмовляймо українською!88 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page