top of page
  • Фото автораШкола 10

Інклюзивне навчання в нашій школі



Інклюзивне навчання в нашій школі


«Інклюзивне навчання — це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей" (Концепція розвитку інклюзивної освіти. Наказ МОН від 01.10.2010 № 912)

В нашій школі навчання для дітей з особливими освітніми потребами організовується вже другий рік поспіль. За цей час було створено шкільну психолого-педагогічну команду індивідуального супроводу для таких дітей. Завдяки клопіткій праці всіх членів цієї шкільної команди дітям з особливими освітніми потребами надається допомога у розвитку дрібної моторики, пам`яті, мовних навичок, вольових рис, фізичного розвитку та розвитку індивідуальних творчих здібностей.

Для реалізації всіх методів навчання спільними зусиллями в школі створено інклюзивно-ресурсну кімнату, в якій розташовано чимало зон. Адже для зменшення психоемоційної напруги і для легшої адаптації дітей в шкільному соціумі необхідні комфортні умови для переходу від ігрової діяльності до навчальної. В невеличкому приміщенні вчителями була створена ігрова зона (зона відпочинку) з пізнавальними, художньо-творчими, ігровими центрами діяльності. Не забули асистенти вчителів й про куточок живої природи, завдяки якому дітки спостерігають за рибками, хом`ячком і піклуються про них. Для розвитку фізичної активності учнів членами психолого-педагогічної команди супроводу організовуються заняття в спортивній залі, під час яких використовується чимало цікавого обладнання.

Завдяки правильній організації простору ресурсної кімнати та її комплектації якісним обладнанням заняття для учнів з особливими освітніми потребами стають дедалі ефективними й якісними.

Вчителі інклюзивного навчання докладають багато зусиль для розвитку навчальних та пізнавальних збіностей особливих учнів, залучаючи їх до шкільних заходів. Так, напередодні Дня Святого Миколая для дітей було проведено цікаву гру-квест. Асистенти вчителів 4-Г класу Таран Ірина Ігорівна, 3-Б класу Маринова Василіса Василівна, 5-Г класу Довєріна Алла Михайлівна, шкільний психолог Дем’янчук Марина Олегівна влаштували дітям активну подорож по школі. Учням потрібно було пройти чимало випробувань у пошуках головного слова новорічних свят, відгадати загадки, пригадати казкових героїв за малюнками, скласти лего-пазли за зразками, ознайомитись з правилами поведінки за святковим столом, пройти веселу естафету. Така гра-подорож дала можливість дітям відпрацювати навички командної роботи, розширити світогляд, поліпшити свій емоційний стан.

Бажаємо всім членам психолого-педагогічної команди індивідуального супроводу дітей з особливими освітніми потребами успіхів і натхнення в другому семестрі 2020-2021 навчального року.













41 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page