top of page
  • Фото автораШкола 10

Ювілей Григорія Сковороди


Григорій Савич Сковорода... Мудрець, поет, байкар, мандрівний філософ. Життя цієї незвичайної людини ще за життя було овіяно легендами. Немає такої людини, кого б не цікавило мандрівне життя поета. Якими шляхами ходив, чому так багато мандрував, чого навчав людей, які філософські погляди сповідував? Відповіді на ці та інші питання шукали учні нашої гімназії разом із вчителями Марчан Оленою Леонідівною (5-Г), Щокіною Вірою Іванівною (6-А), Васюк Антоніною Петрівною (6-В), Поляковою Галиною Олександрівною (9-В). Поєднавши свої зусилля, учні здійснили літературну подорож разом із поетом , в ролі якого побував учень 11-го класу. Захід було приурочено до 300-ліття від народження "мандрівної академії". Пройшовши стежками Сковороди, учні осягнули життєву мудрість та настанови філософа. Особливо яскраво продемонстрували учасники заходу акторський талант під час інсценування байок Григорія Савича.

Учні 8-В класу (Разумова Майя Володимирівна) долучились до фотоквесту «З видимого пізнавай невидиме». У дистанційному форматі учні виконували завдання, метою яких було знайти та зафіксувати власну реалізацію в сучасному житті давніх і мудрих настанов Григорія Сковороди. Вихованці Кацарської Олени Дмитрівни (8-А клас) малювали малюнки до байок філософа, а Чебан Ксенія (8-В клас) створила серію витинанок із героями цих творів.

Триста років, що минули від дня народження Сковороди, – це дуже багато, навіть якщо дивитися на них з точки зору ретроспективи. За ці роки ім’я Сковороди та його творчість не втратили ані свого значення, ані цінності для сучасного покоління для усіх, хто любить свободу й любить мислити. Григорій Сковорода не залишив після себе філософської школи в академічному сенсі, але його учнями, в певному розумінні є всі ми - українці. Адже він був першим, у сучасному розумінні цього терміну, філософом України й першою усвідомлено вільною людиною на цій землі.


43 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page