top of page
  • Фото автораШкола 10

Шевченківськими шляхами


Тарас Шевченко – символ української незламної боротьби. Вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне...

У нашій гімназії вже стали традиційними Шевченківські дні, які проводяться у першій декаді березня із залученням усіх вікових категорій дітей. Так, 8 березня поточного року Мартинюк Світланою Вікторівною в 5-А класі було проведено позакласний захід - конкурс-вікторина на тему «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…», присвячений 209 річниці з Дня народження Т.Г. Шевченка. Під час заходу п’ятикласники відповідали на питання за біографією та творчістю поета, розгадували ребуси, анаграми, зашифровані слова, читали вірші Кобзаря напам’ять, складали сенквейни та власні чотиривірші, дізналися багато цікавого про життя Т. Шевченка в ігровій формі. До заходу долучились вихованці Степанової Інни Валеріївни - учні 11 класів, які виступили у ролі ведучих. А у 9-А класі (Мартинюк С.В.) було проведено інформаційну годину на тему «Музи Т. Шевченка», а також брейн-ринг «Віще слово Кобзаря», під час якого дев’ятикласники відповідали на запитання, а також намагалися віднайти у творчості поета рядки, які є актуальними у наш нелегкий час, які пройшли крізь століття і стали пророчими. А для учнів 5-Б класу Нагорняк Марина Михайлівна провела онлайн класну годину "Т.Г.Шевченко знаний і незнаний". А вихованці 3-В класу (Дармодехіна І.С.) створили фотоколаж "Читаємо Шевченка".

Учні вчителів Кацарської Олени Дмитрівни та Разумової Майі Володимирівни організували виставку творчих робіт - малюнків та витинанок на тему «Нехай дух Шевченка об’єднує нас!». Тематику єднання продовжили вихованці Щокіної Віри Іванівни (5 класи), Васюк Антоніни Петрівни (6 класи), Полякової Галини Олександрівни (9 класи), Каташинської Надії Дмитрівни (9 класи), Добровенко Оксани Володимирівни (11 класи), Загарій Тетяни Володимирівни (8 класи), Мартинюк Світлани Вікторівни (5 класи), Кацарської Олени Дмитрівни (8 класи), які взяли участь у віршованому марафоні «Шевченко єднає». Марафон Шевченківського заповіту дійсно об’єднав учнів різних вікових категорій , які читали поезію Кобзаря різними мовами з різних локацій.

Для учнів 11-Б класу Добровенко Оксана Володимирівна провела літературний квест, під час якого дівчата й хлопці розгадували завдання фотоквесту, створювали банери, присвячені містам-героям, що тримають гарячу оборону України, грали в гру "Правда - Брехня" й підбирали влучні фрази поета для своєї літньої футболки. Об’єднавшись із учнями 11-В класу (Шванюк Наталія Іванівна), випускники долучились в онлайн-форматі до V Всеукраїнських студентських наукових читань, які були організовані викладачами та студентами Ізмаїльського державного гуманітарного університету з нагоди 209-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.

Цьгоріч, як ніколи, слова видатного українського поета надихають та спонукають до дій не лише захисників та захисниць нашої держави, а й членів усього суспільства. Адже «наша дума, наша пісня не вмре, не загине», бо там «люде, наша слава, слава України!»154 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page