top of page
  • Фото автораШкола 10

Чарівний світ поезії Марійки Підгірянки


Марі́йка Підгіря́нка- українська поетеса

(справжнє ім’я - Марія Омелянівна Ленерт-Домбровська;

/29 березня 1881- 20 травня 1963/

народилась в селі Білі Ослави на Івано-Франківщині,

похована у Львові на Личаківському цвинтарі).

Народилася в родині лісничого. У Марійки рано пробудився потяг до літератури, поезії. В 13 років вона пробує свої поетичні сили. В 1900 році екстерном успішно складає іспити в учительській семінарії у Львові. Отримує диплом на право вчителювати в школі. Відтоді 40 років віддана шкільній роботі та поезії.

До 140-річчя видатної української поетеси в Братстві маленьких козачат було організовано та проведено низку дистанційних заходів.

Так, в 3-А класі (чот Козаків) було організовано та проведено виховний захід-подорож «Чарівний світ поезії Марійки Підгірянки». Козацьким наставником Стамовою Світланою Дмитрівною було розроблено маршрут, за яким учні рухались від зупинки до зупинки. Кожна зупинка мала свою назву й вимагала від учнів та їхніх батьків виконання конкретних завдань. На зупинці «Біографічна довідка» учні ознайомились з біографією поетеси, а на зупинці «Бюро знахідок» - виготовляли власні лепбуки з презентаціями цікавих фактів про М. Підгірянку. На зупинках «Родина», «Батьківщина», «Школа», «Краса природи» учні знімали відео, на якому декламували вірші на задані теми. На зупинці «Сад творчості» малювали малюнки за творами. Показово, що до такої роботи маленькі козачата активно залучили членів своїх родин, за що всім їм – щира подяка. Адже цікавим творчим шляхом освітнього процесу легше крокувати разом.

Запрошуємо переглянути відео маленьких козачат 3-А класу на каналі козацького наставника Стамової С. Д.

Цікавий захід «Квітка з полонини» було проведено в 2-Б класі (чот Лісовий) козацьким наставником Мустафою Оленою Іванівною. Відповідно до власної теми пошукової діяльності, маленькі козачата досліджували тему природи лісу в творчості поетеси. Школярам було запропоновано представити результати свого знайомства із творами Марійки Підгірянки у художній та поетичних формах. Учні, яким ближче до душі пензлик та фарби, мали змогу передати свої відчуття і настрій від знайомства з віршами поетеси через малюнок. А діти, яким ближче саме поезія, вивчили вірші напам’ять та презентували свої відео роботи. Ознайомитись з підсумковими матеріалами 2-Б класу можна за посиланням .

Не відставали від своїх побратимів і козачата чоту Райдужний (2-В клас, козацький наставник Пишненко Олена Петрівна). Діти із захопленням здійснили онлайн екскурсію до музею-квартири письменниці у м. Львів. Слухали повчальні, розважальні та колискові пісні на слова М. Підгірянки у виконанні М. Бурмаки та інших українських виконавців. Маленькі козачата чоту Райдужний продовжили свої дослідження творчості українських митців, спостерігаючи за тим, як пов'язані між собою писемна творчість, музичне мистецтво та образотворча діяльність. Переглянути роботи учнів 2-В класу можна за посиланням https://youtu.be/Boo0Jt5PN2o

До дистанційних заходів доєднались вихованці Докової Тетяни Михайлівни (2-Г,чот Морський). Вивчаючи біографію та творчий шлях поетеси, учні малювали малюнки за творами, знімали власні відео на річці Дунай.

Дякуємо всім: учням, батькам, вчителям! Адже попри карантинні обмеження, активністю маленьких козачат можна пишатись!306 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page