top of page
  • Фото автораШкола 10

День толерантності!

16 листопада - Міжнародний день терпимості (толерантності).

Тиждень толерантості - /16.11-20.11.2020/


Чи відомо Вам, що довготерпеливий краще хороброго, і пануючий над собою самим, ліпший від завойовника міста? Про це написано в Притчах Соломонових, глава 16, вірш 32.

Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. Тепер відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/51/95.

Кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, плюралізму, взаємної поваги та мирного співіснування. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації.

У цей Міжнародний день терпимості давайте підтвердимо ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і будемо прагнути до створення більш терпимих громад, в житті яких вкорениться цей основоположний ідеал.


З 16 по 20 листопада поточного року в школі проводився тиждень толерантності. В ході тематичного тижня, приуроченого до Міжнародного дня толерантності, були проведені години спілкування, бесіди, класні години. Учні разом з вчителями вчилися бути в сучасному світі чуйними, доброзичливими, терпеливими. Погодьтеся, що у бурхливому сьогоденні дуже не вистачає безкорисливого ставлення до всіх оточуючих людей, якими б вони не були. До такої роботи залучились навіть маленькі першокласники. Разом із соціальним педагогом школи Харалампіді Наталією Миколаївною новобранці Братства маленьких козачат вчилися виявляти співчуття та співпереживання, не бути байдужими до чужих проблем. На уроці толерантності учні 1-А класу (козацький наставник Самойленко Лариса Дмитрівна) складали із літер слово «толерантність». Переглянули малюки відеосюжети, покликані привернути увагу до виховання дружніх стосунків в класно-дитячих колективах.

А от рій Милосердя 3-А класу (чот Козаків) разом з козацьким наставником Стамовою Світланою Дмитрівною підготували історичний квест, під час якого маленькі козачата дисциплінарного рою ознайомили учнів з історією виникнення дня толерантності; прочитали цитати видатних мислителів та діячів про толерантне ставлення до різних людей (Д. Дідро, Г. Сааді Ширазі, Г. Ібсен). Разом всі учні долучились до створення квітки толерантності та прикрашання козацького дерева добрих справ.
34 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page