top of page
  • Фото автораШкола 10

Тиждень правових знань


10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини. У цей день зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусилля світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини. З цієї нагоди у нашій гімназії було організовано та проведено низку заходів на правову тематику. Так, для учнів 9-х класів було проведено правову онлайн-гру «Чи знаєш ти свої права та обов’язки?». Гравці відповідали на питання, пов’язані з правами людини та правами дитини, розлядали питання про взаємні обов’язки батьків та дітей. Учні Шванюк Наталії Іванівни обговорювали проблеми виникнення та наслідки дитячої бездоглядності, причини скоєння правопорушень підлітками та про особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх. А учні 11-х класів знайомились з історією розвитку прав людини у світі, переглядали фільм «Історія розвитку прав людини», обговорювали права, які мають громадяни України, та права, які мають діти у нашій державі. Старшокласники пригадали основні положення «Конвенції ООН про права дитини», «Сімейного кодексу», Закону України «Про попередження насильства в сім‘ї». Учні активно обговорювали проблеми виникнення, проявів та наслідків насильства у родині, а потім взяли участь у правовому онлайн-квесті.

Цікаву правову вікторину «Діти, їх права та обо’язки» провела для своїх учнів Нагорняк Марина Михайлівна у 5-7-х класах, після якої учні малювали малюнки, що ілюструють права дитини.

Учні 8-9 та 11-х класів підготували буклети, плакати та лепбуки, присвячені правовій системі нашої країни. Для маленьких козачат 1-А класу (Стамова Світлана Дмитрівна) цікаву годину спілкування підготували старшокласники. Учні 11-В класу Хаджиогло Анастасія та Чигіна Анна підготували для малят мультфільм «Права дітей у казках» та ознайомили учнів з основними правами та обов’язками, розповіли як захищати себе при порушенні прав дитини. Кульмінацією заняття було спільне виготовлення Квітки прав дитини.

Бузіян Тетяна Анатоліївна (3-Г клас) провела для своїх вихованців урок доброчесності, під час якого учні ознайомились із принципами доброчесності, а також вчилися рішуче казати «Ні!» списуванню та плагіату.

Учні 8-А та 8-В класу під керівництвом Кацарської Олени Дмитрівни малювали малюнки до Тижня правових знань.

В рамках щорічної акції «16 днів без насильства» соціальним педагогом гімназії Харалампіді Наталією Миколаївною були проведені години спілкування для учнів початкової школи з питань протидії булінгу. Учні жваво обговорювали ситуації булінгу, в тому числі шкільного, виготовили сердечки побажань-закликів припинити булінг. А потім із задоволенням розглянули персональну виставку учениці 8-В Чебан Дар’ї, яку дівчина виготовила у техніці витинанки під керівництвом вчителя праці Разумової Майї Володимирівни. Своєю творчою роботою дівчина закликає припинити насильство в будь-яких проявах. Адже це дуже важлива проблема, особливо в сьогоднішній ситуації, коли всім українцям доводиться протидіяти безжальному ворогу. Тож тримаймося разом і разом долаймо насильницькі дії.
111 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page