top of page
  • Фото автораШкола 10

Відзначаємо 89-річницю створення Одеської області


Оде́ська о́бласть - найбільша за територією область України, розташована на південному заході країни. Одна з найрозвиненіших областей країни в економічному, туристичному, культурному та науковому напрямках. На півночі та сході межує (за годинниковою стрілкою) з Вінницькою, Кіровоградською та Миколаївською областями, омивається водами Чорного моря, на півдні — з Румунією, на заході — із Молдовою. До складу області входить острів Зміїний.

Одеську область було утворено 27 лютого 1932 року, коли ЦВК СРСР затвердив постанову IV позачергової сесії ВУЦВК від 9 лютого 1932 року про створення на території Української СРР п'яти областей. У 1954 році до її складу увійшла територія колишньої Ізмаїльської області (територія від Дністровського лиману до р. Дунай).

Площа області співставна з територією таких країн, як Молдова та Бельгія.

Станом на 1 січня 2021 року кількість населення області становила 2 368 107 осіб (5,69 % мешканців України, без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя).

У 2021 році Одеська область відзначає 89 річницю з дня заснування. До цієї дати в школі були проведені бібліотечні уроки, години спілкування, тематичні уроки. Так, керівник шкільного рою «Берегиня» Разумова Майя Володимирівна провела з учнями 6 класів годину спілкування «Декоративно-ужиткове мистецтво народів Одеської області». Дівчатка ознайомились з особливостями декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема місцевими орнаментами, оздоблювальними матеріалами, звичаями місцевого населення, які майстерно передаються в кожному витворі.

А в шкільному довідковому центрі для учнів було проведено бібліотечний урок «Майбутнє Одещини». Діти ознайомились з друкованими виданнями «Поміж Дунаєм і Дністром» із серії «Поезія Буджака», «Майбутнє Одещини-талановиті діти», «Голодомори в Україні: Одеська область», «Книга пам’яті України. Переможці».

На уроці малювання учні разом з Кацарською Оленою Дмитрівною ознайомились з біографіями та творчим шляхом художників Одеської області. А під час уроку музики вихованці Жлобич Катерини Миколаївни довідались про цікаві факти творчих здобутків музикантів та композиторів Одещини.

148 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page