top of page
  • Фото автораШкола 10

Кривава ціна українського хлібаЩороку, в четверту суботу листопада, Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. З метою поглиблення знань дітей про ці трагічні історичні події в нашій гімназії було проведено низку заходів. Для учнів п’ятих класів учитель історії Шванюк Н.І. організувала онлайн-екскурсію до Музею Голодомору. Щоб не травмувати дітей відеоекскурсія проходила з використанням пісочної анімації у форматі розповіді школярки про відвідини Музею. Протягом екскурсії діти побачили унікальні експонати, почули спогади про Голодомор та ознайомилися з подіями 1932–1933 років. Основна увага була зосереджена на розповіді про людяність, яка допомагала українцям вижити в ті жорстокі часи. А після екскурсії учні розмальовували свічки-пам'яті, виготовляли паперових янголяток та прикрашали ними дерево. Вихованці вчителя історії Нагорняк М.М. (6-8 класи) переглянули відеосюжети на дану тематику, а потім долучились до творчої діяльності: виготовляли лепбуки, аплікації, малюнки, плакати. Для учнів 8-Г класу Наліванна Ю. С. та Журя Л.О. провели інформаційну годину, метою якої було виховання непримиренності до насилля, поваги, турботи, співчуття до людей, які пережили страхіття голодомору, прагнення зберігати в пам'яті історію рідного народу. Для учнів дев’ятих класів вчителями Кацарською О.Д., Разумовою М.В., Нєдовою Ж.В. було проведено виховну бесіду, під час якої діти переглянули тематичну презентацію та на згадку про всіх замордованих голодом людей, розмістили на мапі України квітки-незабудки.

В Україні є давній звичай – у пам'ять про померлу людину запалювати свічку. 25 листопада о 16.00 вихованці Мартинюк С.В. та Димаренко Т.В. (6-А клас) долучились до Акції «Запали свічку». Діти виготовили колоски пам’яті, оформили Мапу пам’яті та разом із батьками запалили свічки.

Нехай запалений вогник буде виявом скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докладати зусиль, щоб геноциди не повторювалися. Памятаймо, єднаймося, переможемо!

82 перегляди

Останні пости

Дивитися всі

Σχόλια


bottom of page