top of page
  • Фото автораШкола 10

З Днем вишиванки, Україно!


Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу, тож не дивно, що існує свято, присвячене їй.

Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. У 2021 році він припадає на 20 травня.

День вишиванки – відносно молоде, проте дуже улюблене народне свято. Відзначати його почали у 2006 році. Ініціатором стала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Дівчина запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Того року цю ініціативу підтримали декілька студентів та викладачів, одягнувшись відповідно.

Нині ж це свято набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу.

До цього свята в школі було проведено низку заходів. Так, маленькі козачата 3-А класу (чот Козаків) разом з козацьким наставником Стамовою Світланою Дмитрівною знайомились з орнаментами для вишиванок всіх регіонів України, виготовляли власні вишиванки в техніці оригамі. Підсумки роботи можна переглянути на власному каналі Стамової С. Д.


А вихованці чоту Квітковий на чолі з Колесніковою Юлією Миколаївною провели конкурс малюнків «Моя вишиваночка». Учні 4-Б класу (чот Спортивний, наставник Демиденко Марина Вікторівна) провели бібліотечний урок-інсценізацію за творами відомих українських письменників.

Не відставали від козачат і новобранці 1-х класів. Учні 1-А класу разом із Самойленко Ларисою Дмитрівною активно залучились до виготовлення лепбуків і виразного читання віршів.

Презентацію підсумкової діяльності чоту Інформаційний можна переглянути на власному каналі Самойленко Л. Д.


А учні 2-А класу разом з Марковою Катериною Григорівною влаштували власний флешмоб до Дня вишиванки переглянути

20 травня 2021 року всі маленькі козачата разом з козацькими наставниками взяли участь в акції «Зранку вдягну вишиванку». А батьки 1-Б класу (козацький наставник Пухкан Олена Костянтинівна) до цього дня підготували відеопривітанняна березі Дунаю.

Чот Лісовий (2-Б клас) на чолі з Мустафою Оленою Іванівною провів флешмоб з виразного читання вірша про українську вишиванку переглянути

Юні джури 7-Б,Г класів під керівництвом Рященко Оксани Іванівни на уроці інформатики створили власний візерунок за допомогою зручного онлайн-конструктора Ornament Name (сервіс для створення унікального текстового орнаменту для вишивки). Орнамент збирається з букв і символів, за правилами Бродівського письма, яке описано в книзі «Текстова вишивка. Бродівське письмо» Володимира Підгірняка. А учні 6-Б програмували орнамент мовою Scratch-online . У цьому проєкті багато частин, в кожній з яких поетапно розглядаються основні підходи до малювання такого роду орнаментів за допомогою команди Друк.

Учні 6-А класу разом з вчителем української мови та літератури Мельниковою Русланою Миколаївною провели тематичний урок, епіграфом до якого стали слова відомої письменниці Лесі Вороніної: «Вишиванка-це генетичний код нації».

А учні 3-7 класів на чолі з козацьким наставником Кацарською Оленою Дмитрівною активно створювали ескізи власних українських вишиванок.

День вишиванки – це не лише привід показати красу свого одягу, але й можливість сказати : «Я –українець! Це моя культура та історія, і я нею пишаюсь!»
518 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page