top of page
  • Фото автораШкола 10

День української писемності та мови


27 жовтня, до Дня української писемності та мови, в нашій гімназії було проведено І (шкільний) етап олімпіади з української мови та літератури, а також відкриття ХХІV Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь 25 учнів 5-7 класів. А вчителі гімназії разом із учнями 8-9 класів долучилися до Всеукраїнського марафону-написання Радіодиктанту національної єдності під назвою "Дороги України ". Після написання диктанту всі бажаючі долучились до волонтерської діяльності – плетіння маскувальних сіток. З метою збереження українських традицій і культури, поширення мови в родинному колі, розвитку творчої уяви, естетичного смаку, координації рухів вихованці Самойленко Л.Д. та Лаговської В.О. (4-А клас) провели майстер- клас по виготовленню ляльки-мотанки. На майстер - клас були запрошені батьки. Захід пройшов у затишній атмосфері, було багато живого спілкування, батьки і діти дізналися історію створення ляльки- мотанки, познайомилися із символікою, значенням кольорів, видами ляльок. Адже саме в родинному колі формуються морально-етичні якості дітей.

А 30 жовтня учні 6-А класу (Мартинюк С.В.) взяли участь в інтелектуальній мовознавчій грі "Збережемо наш скарб - рідну мову". Гаслом гри були слова: "Мова єднає народ". Захід розпочався інформаційною хвилинкою про історію свята Дня української писемності та мови, про Нестора Літописця і його внесок у розвиток слов'янської писемності, про факти життя Кирила та Мефодія і заснування старослов'янської абетки. А продовженням гри стали різноманітні мовознавчі конкурси: "Жартівлива граматика", "Прислів'я та приказки - народна мудрість", 'Знання - сила" (завдання на практичне знання мови), "Відгадай загадку". Найкращими знавцями мови стали Ігнатьєва Марія та Чапой Дар'я.

Вихованці Пухкан О.К. (4-Б клас) провели конкурс «Найкращий знавець української мови», під час якого демонстрували власні малюнки-презентації про «цікавинки» української мови.

Бажаємо всім українцям безмежної любові до нашого дивовижного слова, яким користувалися відомі на увесь світ поети та письменники. Будьте завжди грамотними та шануйте здобутки видатних українських літераторів.

69 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page