top of page

День рідної мови

Фото автора: Школа 10Школа 10


Міжнародний день рідної мови, який відзначається 21 лютого, є важливою подією для кожного народу. Адже мова – це не просто засіб спілкування, а й невід’ємна частина національної ідентичності та культури.

    До цієї дати в нашій гімназії було проведено низку мовознавчих заходів. Так,  учні 1-В класу (Бузіян Т.А.) читали прислів'я про українську мову та  розфарбовували розмальовки. Малята 1-Б класу (Пухкан О. К.) збирали прислів'я-лабіринти, складали пазли з висловлюваннями про мову, відгадували загадки, ребуси. У 1-Г класі Лаговською В.О. була проведена мовознавча гра «Хто зверху?», у процесі якої  команди дівчат та хлопців змагалися за звання кращих знавців української мови. Класний керівник 2-В класу Пишненко О.П. провела інтегрований урок, під час якого учні  знайомилися з поняттям «рідна мова», з історією розвитку української мови, цікавими фактами про українську мову, долучалися до  казкових перегонів та мовленнєвої вікторини. До інтерактивних ігор «Чарівна торбинка», «Збери слова», «Знавець української мови» долучилися дітки 3-Б класу (Носко О. С.).  А маленькі козачата 3-А класу разом із Стамовою С.Д. провели фотоквест та опублікували відео в соціальних мережах.  Годину спілкування «Мова – духовне багатство народу» було проведено у 8-Г класі Жлобич К.М. Учні дізналися історію  свята, цікаві факти про українську мову, підготували прислів’я, приказки та загадки про мову. Але найцікавішою стала вікторина «Кращої, ніж рідна, мови не буває». Найкращі знавці рідної мови отримали персональні грамоти. Мовознавчий квест «Слово до слова –звучить рідна мова!» було проведено у 8-А (Щокіна В.І.), 8-В (Васюк А.П.), 9-Б (Полякова Г.О.).  Діти розв’язували лінгвістичні задачі, проводили мовні дослідження та експериментували зі словом. А на уроці української мови учні 9-А класу (Мартинюк С.В.) долучилися до дискусії на тему: «Значення рідної мови в житті кожної людини», висловлювали власні думки, відповідаючи на питання: «Чи може існувати нація без рідної мови? Що треба змінити в собі та в суспільстві, щоб українська мова стала невід’ємною частиною нашого життя?» Усі разом зробили висновок, що втрата рідної мови – це не лише зникнення слів, а й руйнування цілої культурної спадщини, звичаїв, традицій, що передаються із покоління в покоління. 

    Подальша доля нашої мови залежить від нас. Від того, як буде рідне слово бриніти в нашій душі, так воно буде жити в ній. Тож вболіваймо за рідне слово, віримо в його чарівну силу, адже воно того варте, бо це мова нашої країни!

 






 
 

© 2024 «Гімназія №10 Одеська область. місто Ізмаїл». 

  • Facebook

izm_sh_10@i.ua

тест центр.png
мон.png
SQE_logo_Word (2).jpg
bottom of page