Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, за офіційними історичними свідченнями, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Трагедія в Бабиному Яру є актуальною темою для нашої країни, оскільки тісно пов’язана з питаннями єдності нації, політичної свідомості громадян.
З метою гідного вшанування пам`яті жертв Голокосту, поглиблення знань здобувачів освіти про наслідки цієї трагедії в 6-х та 8-х класах учителем історії Шванюк Наталією Іванівною було проведено інформаційні хвилинки «Подих вічного болю. Бабин Яр: без права на забуття». Учні та учениці розширили знання про події, пов’язані з трагедією в Бабиному Яру, який став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, громадян інших національностей. Діти ознайомилися з історичними фактами, переглянули відеофільм «Історична правда: трагедія в Бабиному Яру». Учитель історії Нагорняк Марина Михайлівна провела в 7-9 класах інформаційну хвилинку "Трагедія Бабиного Яру - трагедія українського народу». Учні та учениці готували цікаві проєкти, лепбуки, плакати. Дізналися про літературні твори, які відображають долі людей тих часів. Вихованці Жлобич Катерини Миколаївни (8-Г) долучилися до години спілкування, під час якої вшанували пам’ять загиблих людей запаленими свічками. Усі разом зробили висновок, що в пам’яті народній такі скорботні події не мають часового виміру, вони завжди живі, як і біль утрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті.
На жаль, сторінку історії в Бабиному Яру вже неможливо виправити – трагедія сталася, але людство має докласти максимум зусиль, щоб подібне не повторилося ніколи в житті!
Comments