top of page
  • Фото автораШкола 10

День пам'яті та примирення
Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги в Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну в Україні, як і в Європі, є мак памʼяті. Саме цю квітку під час години спілкування виготовляли учні Нагорняк Марини Михайлівни (5-Б клас), Бузіян Тетяни Анатоліївни (3-Г клас). А вихованці Кацарської Олени Дмитрівни створювали малюнок - аплікацію, додаючи до зображення червоні маки.

З метою збереження історичної пам’яті, національної свідомості молодого покоління українців 8 травня у Ізмаїльському державному гуманітарному університеті відбувся національно-патріотичний захід, до якого долучились випускники 11 класів. Під час заходу учні мали можливість поспілкуватись із капеланом Збройних сил України та ветераном Другої світової війни. А також переглянути відеофільм «Міф Великої Вітчизняної війни» від Українського інституту національної пам’яті, зразки військової амуніції та залишки знарядь з фронту російсько-української війни 2022 року. Поезію Ліни Костенко «Мій перший вірш, написаний в окопі» для всіх присутніх продекламувала учениця 11-Г класу Ганна Арнаут. Джерело: http://idgu.edu.ua/43554

Учні 11-В класу разом із Шванюк Наталією Іванівною долучились до онлайн-заходу «8 травня - День пам'яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», який було організовано Дніпропетровським відділенням МАН. Під час заходу учні розширили свої знання про участь українців у подіях Другої світової війни, дізналися про неоціненний вклад нашого народу в перемогу над нацизмом.

Війна - жахливий період життя для будь-якого покоління. Саме тому так важливо пам'ятати страшні сторінки нашої історичної битви за незалежне майбутнє. Будемо пам'ятати й будемо перемагати!


81 перегляд

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page