top of page
  • Фото автораШкола 10

День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи


День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи проводиться щорічно 26 квітня на річницю трагедії. Цього року минає 37 років з моменту найбільшої в історії аварії в ядерній енергетиці. Катастрофа забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. Відтоді в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також - ліквідаторів наслідків аварії.

До цієї скорботної дати учні 11-В класу разом із класним керівником Шванюк Наталією Іванівною долучились до онлайн-заходу «Культура як можливість трансформації трагічного досвіду», який був організований відділенням української філології та мистецтвознавства Київської МАН. Захід було організовано до роковин Чорнобильської трагедії в межах проєкту «Жити далі». Під час заходу учні дізнавалися про вплив надзвичайних ситуацій на літературний дискурс та формування культурних артефактів, з'ясовували, як саме мистецтво допомагає пережити та трансформувати трагічний досвід. А вихованці 9-А класу (Топал Надія Вікторівна) провели класну годину "Чорнобиль-наш біль", під час якої переглянули газетні архівні матеріали, в яких висвітлені події тих часів. Для учнів 5-7 класів Нагорняк Марина Михайлівна провела інтерактивну годину спілкування «Чорнобиль немає минулого», під час якої учні виготовляли "Дзвоники Чорнобиля", переглядали відеофільм, створювали асоціативний кущ.

Варварські атаки Росії поблизу атомних об’єктів України, окупація Запорізької АЕС та перетворення її на військову базу ставлять світ під загрозу нової катастрофи, масштаби якої можуть перевищити аварію на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Тож усьому людству варто замислитись і поєднати зусилля задля подолання ядерного шантажу та загрози.58 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page