top of page
  • Фото автораШкола 10

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу


    18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» від 12 листопада 2015 року № 792-VIII депортація кримських татар з Криму в 1944 році визнається геноцидом кримськотатарського народу, а 18 травня в Україні встановлено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 80 років тому, на світанку, в будинки кримських татар увірвалися солдати та оперативники НКВС. У той час як чоловіки були на фронті, переважно жінок, дітей та літніх людей насильно  змусили покинути власні домівки, залишивши на збори лічені хвилини.

  До цієї трагічної дати вчителем історії Нагорняк М.М. було проведено інформаційну годину для учнів 6 та 8 класів. Під час спілкування учні та учениці обговорювали причини та наслідки насильницької депортації кримських татар, переглянули фільм "Хайтарма", прослухали пісню у виконанні Джамали "1944", виготовили символ депортованих кримських татар. А для учнів 5 та 9 класів вчитель історії Шванюк Н.І. провела інформаційно-пізнавальну годину «Кримські татари та українці пліч-о-пліч у боротьбі за право на Батьківщину». Діти дізнатися значення термінів «корінні народи», «депортація», «окупація», «анексія», «колаборанти» та ознайомитися з подіями 1944 року в історії кримськотатарського народу, під час яких майже 200 тисяч людей втратили свій дім, а ще тисячі – загинули.

   Біль кримськотатарського народу – наш спільний біль. Ми ніколи не забудемо й не пробачимо злочини радянського режиму. Мріємо, що історичну справедливість буде відновлено й депортовані ластівки повернуться додому.

50 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page