top of page
  • Фото автораШкола 10

День пам’ятіжертв геноциду кримськотатарського народу


18 травня Україна відзначає День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

У цей день 1944 року розпочалася депортація кримських татар з рідних місць, яка тривала до початку червня. За даними радянських органів влади, з Криму було депортовано 183 144 тисячі кримських татар; за татарськими джерелами – 228 500, з яких упродовж лише першого півтора року померло близько 110 тисяч осіб. Людям на збори давалося від декількох хвилин до півгодини, з собою дозволялося взяти особисті речі, провізію, посуд і побутовий інвентар. Майно конфісковувала влада. Переважна частина депортованих була направлена на спецпоселення до Узбекистану, частина – до ГУЛАГу, ще частина – для поповнення спецконтингенту для Московського вугільного басейну.

До цієї трагічної дати козацькі наставники 8-В та 9-Г класів Нагорняк Марина Михайлівна та Шванюк Наталія Іванівна разом зі своїми вихованцями провели позакласний захід «День пам’яті». Учні переглянули відеоматеріали зі спогадами очевидців тих страшних подій, проникаючись болем та стражданнями людей, яких насильно виселяли з рідних домівок.

Згадуючи трагічні події 1944 року, низько схиляємо голови перед усіма загиблими та насильно переселеними народами Криму. Щиро віримо, що всі страждання, тяжкі випробування кримськотатарського народу мають завершитися, адже є надія, що Україна відстоїть свою територіальну цілісність.

14 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page