8 грудня цього року відзначається важлива дата – 140-річчя українського жіночого руху. Це знаменна подія, яка надає можливість загострити увагу суспільства на історичному контексті та сучасних викликах, пов’язаних із гендерною рівністю. Ще до 2017 року в Україні існував перелік професій, заборонених для жінок. Список, затверджений три десятиліття тому, нараховував понад 450 робіт. Утім… З початком війни ці стереотипи руйнуються з карколомною швидкістю. Жінки довели свою здатність ефективно працювати в багатьох сферах, які раніше були для них недоступними. Жінки все частіше служать у збройних силах, виконуючи обов’язки як на передовій, так і в тилу. Тому дуже знаково, що 6 грудня, в День Збройних сил України, ми вітаємо не лише військових чоловіків, а й жінок, які захищають нашу державу.
Про роль жінок у сучасній армії було проведено інформаційну годину в 8 та 9 класах Нагорняк М.М. Учні та учениці опрацювали інформаційні листи, з яких дізналися про кількість жінок в лавах ЗСУ та армії НАТО, а потім разом із 7-Б класом виготовляли вітальні листівки та поробки для захисників та захисниць. Години спілкування "Ми всі різні, але рівні" були проведені для учнів та учениць 8-Б (Тіторенко В.М.), 4-Г (Гроздєва К.М., Журя Л.І.), 1-А (Самойленко Л.Д.) класах. Під час спілкування діти ознайомились з поняттям «Стать», «Гендерність», висловлювали власні думки щодо їхнього розуміння, переглядали відеоматеріали до теми, складали характеристику справжнього чоловіка та жінки сьогодення. Учні та учениці ознайомилися з сучасними професіями та дійшли висновку, що у кожного та у кожної є рівні можливості у виборі майбутньої професії. Головне - мати бажання сміливо та наполегливо крокувати до своєї мети.
Справжнє родинне свято «Моя спортивна сім’я» влаштували Гроздєва К.М. та Журя Л. І. для дітей 4-Г класу. У День ЗСУ і діти, і татусі, і матусі позмагалися між родинами, демонструючи силу, спритність, швидкість, і переконалися, що українським жінкам і чоловікам усе під силу, тому що у всіх рівні можливості. У нашій гімназії вже стало доброю традицією проводити обряд посвяти до Братства молодих козаків для старшокласників у День Збройних Сил України. І хоча, як відомо, до козацького війська жінок не брали, сучасна українська армія налічує чимало жінок, які пліч-о-пліч із чоловіками міцно тримають зброю в руках. Саме тому, руйнуючи міфи про НЕжіночі професії, до обряду посвяти цьогоріч уперше були залучені дівчата. Свою здатність виконувати завдання, які пов’язані з фізичними навантаженнями, спритністю та витримкою продемонстрували учениці восьмих класів. Разом із юнаками дівчата змагалися в командах та довели, що козацькі розваги жінкам теж під силу. Перемогою команди дівчат завершилися й козацькі розваги в 7-А класі (Мартинюк С.В.) – захід, який було присвячено Дню ЗСУ під гаслом «Сила народу в єдності!». У формі гри діти відгадували слова – історичні терміни, малювали козака у повний зріст, розгадували шаради, використовуючи міміку та пантоміміку, звичайно був і конкурс отаманів, а також бліцопитування з історії козацтва, військової термінології та історії ЗСУ.
Заходи сприяли розумінню й осмисленню важливості рівних можливостей для всіх людей, незалежно від їхньої статі. Руйнуємо міфи про гендерну нерівність власним прикладом спільної діяльності як чоловіків, так і жінок. Ми всі різні, але ми – рівні.