top of page
  • Фото автораШкола 10

Відроджуємо ветланди України!


2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Згідно списку водно-болотних угідь міжнародного значення, який було опубліковано 2 лютого 2020 року на офіційному сайті Рамсарської конвенції, в Україні зараєстровано 50 водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення. За кількістю комплексів, що входять до даного списку Україна разом із Францією посідають 5 місце в Європі та 8 у світі.

До цієї дати у нашій гімназій було проведено низку екологічних заходів. Так, у 5-А класі Мартинюк Світланою Вікторівною було проведено годину спілкування, під час якої учні переглянули відео про Дунайський біосферний заповідник, який вважається найбільшим болотистим заповідником у Європі. Вихованці вчителя Ранценс Наталії Володимирівни під час уроку німецької мови малювали й визначали своє бачення екосистеми, де вода є головним фактором. Учні вчителя біології Загарій Тетяни Володимирівни долучились до дослідницького проєкту «Екологічна економіка», під час якого досліджували та розраховували кількість витраченої води для миття посуду та гігієнічних процедур. Юними дослідниками було встановлено, що один учень нашої гімназії може заощаджувати 3 кубічні літри води на місяць, а 1100 учнів за рік зекономлять 8030 кубічних літрів води. Учениця 11-Г класу Арнаут Ганна створила власну розробку екологічної хвилинки «Динамічна модель відновлення та відродження деградованих ветландів». Разом із Загарій Т.В. провела захід для учнів 8 класів, спробувавши себе у ролі вчителя. Вихованці вчителя біології Зінченко Оксани Юріївни створювали лепбуки та екологічні листівки, присвячені темі флори та фауни водно-болотних угідь. А учні 7 та 9 класів разом із класними керівниками Радєвою Христиною Миколаївною та Садківською Ольгою Анатоліївною створили відеопроєкт до Дня ВБУ. Переглянути відео можна за посиланням

Маленькі козачата 1-А класу (Стамова Світлана Дмитрівна) здійснили віртуальну подорож до Національного природного парку "Тузлівські лимани" та працювали із тематичними розмальовками. А от маленькі козачата 3-А класу (вчитель Самойленко Лариса Дмитрівна) долучились одразу до двох творчих проєктів. Вивчаючи географію рідного краю, учні відвідали музей Придунав’я та взяли участь у майстер-класі з виготовлення саморобок мешканців місцевих ВБУ. Наші маленькі козачата поєднали свої зусилля й з учнями 11 класів, які працювали над проєктом «Екологічна геральдика» (вчитель Димаренко Т.В.). Створюючи мапу ветландів України, козачата долучились до виготовлення гербів районів областей України. У ході виконання проєкту, учні побачили, що на гербах багатьох районів усіх областей України зображені представники флори та фауни водно-болотних угідь. Але бездумна людська діяльність знищує їх. Тож у своєму відео закликають берегти українські ветланди, бо недалекі часи, коли тваринний та рослинний світ ВБУ залишиться, хіба що на малюнках гербів.У підсумку наводимо слова Mарти Рохаш Уррего, Генерального секретаря Рамсарської конвенції: «Розумне та раціональне використання водно-болотних угідь є не просто можливим – це критично важливо для майбутнього людства та планети. Тривале руйнування цих екосистем, які підтримують життя, матиме жахливі наслідки, якщо ми не діятимемо негайно. З усіх точок зору водно-болотні угіддя є нашим єдиним порятунком у майбутньому. І ми повинні зробити необхідні інвестиції часу, капіталу – і серця, – щоб їх зберегти».


Цінуй-керуй-відновлюй-люби!
199 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page