top of page
  • Фото автораШкола 10

Видатні математики України


Остроградський Михайло Васильович (1801–1862)– видатний український математик, спеціаліст з аналітичної і небесної механіки, математичного аналізу і математичної фізики, гідромеханіки і балістики. Він досяг вершин світочів математичної думки і ще за життя(що в історії буває надзвичайно рідко) сучасники визнали його генієм.

Михайло Остроградський, нащадок старовинного козацького роду, народився 1801 року в селі Пашенна (зараз– Пашенівка Козельщинського району) Полтавської губернії.

"Наука захоплює нас тільки тоді, коли, зацікавившись життям великих дослідників, ми починаємо стежити за історією їх відкриттів". Ці слова видатного шотландського фізика Джеймса Максвелла стали епіграфом до заходу, що відбувся у 10-Б класі.

Разом з козацьким наставником Титоренко Валентиною Михайлівною учні підготували цікаві доповіді про математиків України, які внесли значний вклад у світову та європейську науку. Серед них і видатний математик з Полтавщини Михайло Васильович Остроградський, чий 220-річний ювілей відзначався 24 вересня. Школярі із зацікавленням довідалися про особисте життя, віддане служіння математиці та про наукові відкриття, відомі в Україні і далеко за ії межами. Остроградський був академіком не тільки Російської, але також Туринської, Римської, Американської академій і членом-кореспондентом Паризької академії наук. Також почесний доктор Київського та почесний член Харківського університетів. ЮНЕСКО в 2001 році внесла Остроградського до переліку видатних математиків світу.
176 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Комментарии


bottom of page